V minulosti dominovali drevené alebo „železné“ skateparky. Ich nevýhodou bola častá údržba ktorá sa napríklad  pri drevenom skateparku v extreriéri musela vykonávať. Pri železných skateparkoch zase vznikal nepríjemný hluk a vonkajšími vplyvmi aj následná korózia. Skateboarding prešiel na celom svete dlhoročným vývojom čo viedlo k používaniu najideálnejšieho materiálu vhodného pre stavbu skateparku, betón. Najmä v Amerike začali stavať betónove skateparky ktoré by sme mohli rozdeliť na dva základné typy. „Streetovéskateparky – inšpirované ulicou a architektúrou mesta, zväčša ich tvoria schody, zábradlia, rôzne typy múrikov, šikmých plôch, pyramíd a podobne. Ďalej by sme mohli hovoriť o bazénových skateparkoch v ktorých dominuje skateboardový bazén a rôzne ďalšie rádiusové prekážky. Najlepšie riešenie je spojiť tieto dva typy skateparkov a postaviť tak multifunkčný betónový  skatepark, prispôsobený požiadavkám lokálnych jazdcov.

Rovnako tak v sfére dizajnu si skateparky prešli zložitým vývojom. Preto je dôležité aby ich dizajnovali ľudia, ktorý majú so skateboardingom dlhoročné skúsenosti. Skateparky sa budujú výhradne na mieru v čom spočíva ich jedinečnosť. Každý dizajn je špecifický svojím tvarom, veľkosťou ale aj samotnými prekážkami. Je nesmierne dôležité určiť dostatočné veľkosti rozbehových plôch a správne ich skombinovať s veľkosťou a typom prekážok v skateparku. Dôležité je aj ich dizajnové a funkčné prevedenie vďaka čomu si dané miesto buduje svoj vlasný charakter. Jeden z najdôležitejšich faktoroch sú aj požiadavky domácich jazdcov. Práve pre nich je skatepark určený čo znamená, že majú právo vyjadriť sa k tvorbe dizajnu čím sa nám podarí dosiahnuť maximálnu spokojnosť a návštevnosť tohto miesta.

Stavba skateparku je veľmi špecifický druh práce. Počinajúc tvarovaním, zhotovovaním dreveného šalungu až po samotnú betonáž. Zhutňovanie podložia je prvý krok. Následuje definovanie tvaru podľa špecificky tvarovaného šalungu ktorý sa zhotovuje priamo na mieste. Často ide o rôzne netradičné tvary. Pri betonáži používame tie najkvalitnejšie zmesy od overených výrobcov. Betón hladíme ručne a všetky povrchové úpravy robíme výhradne za čerstva bez dodatočného brúsenia či leštenia. Následne ho ošetríme a necháme “vyzrieť”. Kvalitná betónová zmes v spojení s takýmto spôsobom spracovania a ošetrenia, je zárukou dlhoročnej kvality skateparku s takmer žiadnou údržbou. Takýto skatepark tvorí najmenej hluku a svojím hladkým povrchom dokonale vyhovuje športom ako skateboarding či bmx.

Viac realizácii nájdete v sekcii